Lauko dailylentės iš termo medienos ilgaamžiam ir gražiam fasadui

Lauko dailylentes iš termo medienos renkasi tie, kurie nori turėti aukščiausios kokybės, ilgaamžią ir gražią namo fasado apdailą, iš natūralios ir ekologiškos medienos.

Termo mediena „nevaikšto“ kaip tropinė mediena. Nesiriečia, neskilinėja ir neturi sakų kaip maumedis bei nepūva kaip pušis arba eglė.

Medinio fasado apdaila iš Suomiškos termo medienos – puikus pasirinkimas gyvenantiems drėgname, ganėtinai atšiauriame ir nepastoviame Lietuvos klimate. Mediena pjauta iš PEFC sertifikuoto miško, atestuota ir sertifikuota „KOMO“, bei termiškai apdorota Suomijoje.

Dailylentės iš termo medienos yra daug stabilesnės išorės veiksniams nei dailylentės iš „Egzotinės“ tropinės medienos. Jų paviršius visiškai nešerpetoja, kaip ir tropinės medienos dailylenčių paviršius. Tačiau jos kainuoja ženkliai pigiau, nei Lietuvos rinkoje siūlomos fasado dailylentės iš tropinės medienos. Bei turi didžiulį privalumą, tai aukščiausią lentų kokybę, kurių priežiūra yra minimali. Dėl estetinio vaizdo, mes rekomenduojame paprastą dailylenčių priežiūrą alyva, kas 10 – 15 metų.

O taip pat termo medienos dailylentės gali būti eksploatuojamos be jokio paviršiaus apdorojimo. Tokiu būdu, lietus, vėjas ir saulės ultravioletiniai spinduliai suteiks fasado apdailai iš termo medienos elegantišką pilkos spalvos atspalvį. Investicija į termo mediena, tai ilgalaikė, kokybiška, estetiška investicija į jūsų namų gerbūvį bei supančią aplinką.

Dėl savo ypač didelio patvarumo savybių, termo mediena taip pat turi savo spalvą, kuri yra labai panaši į „Egzotinės medienos“ spalvas. Priklausomai nuo to, koks apdorojimo karščiu metodas buvo naudojamas, medienos spalva gali gautis nuo šviesiai rudų iki tamsių spalvos tonų.

Naujiena Lietuvoje – termiškai apdorotas Kanados uosis

Lauko dailylentės iš termiškai apdoroto Kanados uosio – tai prabangos, elegancijos ir estetikos etalonas. Visiškai pakeičiantis egzotines medienos rūšis, tokias kaip: Tikas, Cumaru, Ipe, Masaranduba, Iroko ir t.t. Idealiai tinka Lietuvos klimatinėms sąlygoms ir jų kaitai. Termo uosis naudojamas lauko fasadų apdailai, tvoroms, termiškai apdorotos prie 215° C.

Lauko dailylentės ir fasado apdaila „Lunawood“

Pristatomos „Lunawood“ medienos erdvinis stabilumas ir patvarumas paverčia šiuos produktus puikiai tinkamus naudojimui lauke. Didesnis atsparumas puvimui ir oro sąlygoms pasiūlo puikiausią privalumą naudojimui produktams lauke. „Lunawood“ mediena parodo, kad skandinaviška minkštoji mediena gali būti sėkmingai naudojama karšto ir drėgno oro sąlygose. Be to, visos lauko dailylentės ir fasado apdailos produktai turi europietišką CE – sertifikavimą.

BRE tvirtina, jog tikėtinas „Luna Thermo-D“ lauko dailylenčių, naudojamų Jungtinėje Karalystėje gyvavimo laikas bus 30 metų, jei bus laikomasi gamintojo pateiktų instrukcijų ir geriausios praktikos statybų principų.”

Lauko dailylenčių lentos turėtų būti apsaugomos nuo UV spindulių, jas apdorojant atspalvį turinčiu alyva vašku, medienos apdailos produktais ar dažais. Lygių arba pašiauštų „Lunawood“ lentų paviršiaus apdorojimas ir apdirbimas montavimo vietoje yra lengvas. Dėl „Lunawood“ medienos erdvinio stabilumo, dažai ant medienos išlieka nesuskilinėję. Toliau paviršiaus priežiūros nebereikia atnaujinti taip dažnai kaip prižiūrint neapdorotą medieną. Sakai yra pašalinami iš medienos terminio proceso metu, o tai reiškia, jog sakų kišenės ir gumbai negadina medienos išvaizdos.

Pusiau lygiagretainės ar lygiagretainės (rombo formos) lentos gali būti naudojamos tam, kad suteiktų stilių ir įspūdingumą arba paslėptų tam tikrus dalykus fasaduose. „Lunawood“ lauko dailylenčių produktai taip pat turi keletą pritaikymo variantų: naudojami tvoroms, paradinėms durims ir kitiems aplinkos statiniams.

Lauko dailylentės iš termo medienos

„Lunawood“ – suomiška termiškai apdorota mediena

Lunawood - suomiška termiškai apdorota mediena

„Oy Lunawood“ Ltd gamina ekologišką ir patvarią termiškai apdorotą medieną, kuri yra tinkama įvairiems statybų tikslams. Per daugelį amžių šiaurės Europos klimatas sukūrė ypač patvarią ir natūralią medieną. „Oy Lunawood“ technologija pagreitina šį natūralų medienos subrendimo procesą, taikanti aukščiausius modifikavimo standartus ir gaminanti termiškai apdorotą medieną.

Termiškas medienos apdorojimas karščiu (+185 iki +215 C temperatūroje) leidžia pakeisti medienos savybes. Apdorojimas susideda iš medienos kaitinimo, kuomet yra pasiekiama medienos degimo temperatūra, kai iš medienos yra išgarinamas vanduo ir tai sudaro apsauginę medienos funkciją. Apdorojimas karščiu gali būti naudojamas, kai norima pakeisti medienos savybes į tokias, kokios yra reikalingos tam tikrai produkcijos rūšiai. Kintančios temperatūros, kintantis apdorojimo laikotarpis ir kintančios džiovinimo technikos suteikia termiškai apdorotai medienai naujų savybių. Medienos savybės yra pagerinamos, nes pasiekiamas medienos formos stabilumas, šilumos izoliacija, atsparumas pūvimui ir medienos lankstumas, kuomet mediena yra paverčiama skirtingų formų gaminiais.

Lauko dailylentės iš termo medienos

Termiškai apdorotos medienos privalumai:

 • Vidutinis drėgmės kiekis sumažėja 10 – 15 procentų.
 • Drėgmės absorbavimas sumažėja 30 – 90 procentų.
 • Šiluminis atsparumas pagerėja 0 – 30 procentų.
 • Sumažėja vandens absorbavimas.
 • Medienos spalva įgauna tamsesnį atspalvį.
 • Mediena tampa lengvesnė.
 • Padidėja medienos tvirtumas.
 • Pagerėja atsparumas puvimui ir oro sąlygų įtakai.
 • Sumažėja rizika, jog mediena pasidengs pelėsiais.
 • Pašalinami sakai.
 • Sumažėja tikimybė, jog mediena suskils ar deformuosis.

Kartu su įvairiais cheminiais pokyčiais, kurie vyksta medienoje, gana ženkliai sumažėja medienos traukimosi ir plėtimosi tikimybė, kuri priklauso nuo medienoje esančio drėgmės kiekio. Tai leidžia ypač pagerinti dimensinį medienos stabilumą po medienos modifikavimo - apdorojimo karščiu. Sumažinant hemiceliuliozinius junginius (cukraus grandines), medienoje nebelieka maistingųjų medžiagų, kurios sukelia puvėsinį grybelį. Karščiu apdorotos medienos sugebėjimas absorbuoti vandenį labai ženkliai sumažėja, o atsparumas puvimui – padidėja ir tai vyksta apdorojimo procese nenaudojant jokių žalingų cheminių priedų.

Terminio apdorojimo metu, mediena įgauna vienodą rudą atspalvį. Spalvos intensyvumas gali būti įtakojamas taikant įvairias medienos apdorojimo temperatūras. Skirtingos medienos tamsinimas yra sąlygojamas jų natūralių savybių.

Lauko dailylentės iš termo medienos

Termo mediena – aukštos kokybės natūralus produktas

Produkto kokybės tolygumas yra pasiekiamas per skrupulingai pritaikomus gamybos metodus ir kokybės užtikrinimą. Didžiulis dėmesys yra skiriamas reikalavimams, kuriuos turi atitikti produktas kiekvieno apdorojimo etapo pabaigoje. Po pjaustymo, apdorojimo procesas prasideda nuo medienos džiovinimo, toliau yra tęsiamas medienos apdorojimas karščiu ir visas šis procesas yra užbaigiamas galutiniu medienos sudrėkinimu ir atvėsinimu. Šis vientisas procesas sąlygoja, jog karščiu apdorota mediena bus vienodos kokybės.

Daugiau informacijos apie produktus: Tel. 8 639 33 900 arba el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.