Smėlinių filtrų užpildas – ceolitas Zeolite Eco 

Vietoje kvarcinio smėlio filtrų užpildymui, pasirinkę ceolitą, Jūs ne tik turėsite švarų ir skaidrų vandenį bet ir sutaupysite – ceolito reikia mažiau nei kvarcinio smėlio, o keisti reikia rečiau !!!

Jei kvarcinį smėlį rekomenduojama keisti kas 2 metus, ceolito keitimą rekomenduojama atlikti po 3 metų.

Kas yra ceolitas?

Ceolitai – tai hidratuoti aliuminio silikatai, turintys kristalinę formą, kuri suteikia galimybę absorbuoti dujas, kvapus, drėgmę, naftos cheminius produktus, žemo lygio radioaktyvius elementus, amoniaką ir daugybę kitų įvairių tirpalų.

Ceolitų struktūra panaši į karkasą ir ji suteikia didesnį vidinį ir išorinį paviršių ant kurio gali vykti jonų apsikeitimai ir cheminės reakcijos. Ceolito poros dengia 50% jo tūrio. Porėta ceolito struktūra padeda surinkti ir išlaikyti surinktas žalingas daleles, kurios gali būti iki 4 mikronų dydžio arba didesnės.

Ceolitas (klinoptilolitas) paprastai turi neigiamą krūvį, todėl jis turi gebėjimą keistis jonais. Šie ceolito aspektai leidžia absorbuoti amoniako jonus (NH4+) ir katijonus, kurie ištirpsta vandenyje. Ceolitas išvalo vandenį atskirdamas tokius sunkiuosius metalus kaip Pb, Cu, Cd, Zn, Co, Cr, Mn ir Fe (beveik 97% kuomet kalbama apie Pb, Cu).

Savo jonų mainų aspekto, ekologiškos struktūros ir žemos kainos dėka, ceolitas (klinoptilolitas) pakeitė įprastinį kvarcinį smėlį kaip baseinų filtravimo sudedamąją medžiagą Europoje, Amerikoje ir Australijoje. Jis kiekvieną dieną yra naudojamas vis dažniau ir plačiau visame pasaulyje.

Smėlinių filtrų užpildas – ceolitas Zeolite Eco

Ceolito privalumai prieš kvarcinį smėlį

 • Smėlinių filtrų užpildas ceolitas „Zeolite Eco absorbuoja beveik 95 % amoniakо, kuris patenka į vandenį per prakaitą, kūno riebalus, šlapimą, sunkiuosius metalus ir kitus žalingus junginius, kurie formuojasi vandenyje.
 • Smėlinių filtrų užpildas ceolitas „Zeolite Eco“ pašalina dujas ir blogus kvapus.
 • Smėlinių filtrų užpildas ceolitas „Zeolite Eco“ neleidžia vandenyje esančiam laisvajam chlorui susijungti su amoniaku ir neleidžia chlorui tapti neefektyviam kovoje prieš mikrobus.
 • Smėlinių filtrų užpildas ceolitas „Zeolite Eco“ padidindamas chloro naudojimo efektyvumą, sumažina naudojamo chloro kiekį.
 • Smėlinių filtrų užpildas ceolitas „Zeolite Eco“ neleidžia formuotis baseino vandenyje chloraminams.
 • Smėlinių filtrų užpildas ceolitas „Zeolite Eco“ sumažina akių ir odos sudirgimų riziką.
 • Smėlinių filtrų užpildas ceolitas „Zeolite Eco“ apsaugo nuo dumblių ir samanų formavimosi.
 • Naudojant smėlinių filtrų užpildą ceolitą „Zeolite Eco“ vanduo tampa skaidrus ir biologiškai švarus.

Ceolitas suteikia galimybes fiziniam kietųjų dalelių vandenyje filtravimui. Kvarcinio smėlio filtrai gali filtruoti daleles, kurios yra 20 – 40 mikronų dydžio ar didesnės, tuo tarpu ceolitas gali filtruoti 4 mikronų dydžio ir didesnes daleles. Be to, ceolitas leidžia sumažinti būtinų sistemos perplovimų skaičių.

Smėlinių filtrų užpildas – ceolitas Zeolite Eco

Poveikio mechanizmas

Reversinė hidratacija ir dehidratacija – vienas iš žingsnių, naudojamų apdorojant klinoptilolitą „ZEOCEM, a.s. Bystré“ gamykloje, yra jo išdžiovinimas 400 C temperatūroje. Džiuvimo metu įvyksta laisvojo ir sulaikyto vandens pašalinimas iš kristalinės gardelės, kuris tuomet yra kompensuojamas kontaktuojant su medžiagomis, tokiomis kaip sandėliuojami grūdai ir pašarai, gyvūnų kraikas, išmetamosios dujos, ir tai padeda išvengti kondensacijos ir panašių dalykų. Klinoptilolitas stabilizuoja drėgmę mažomis tūrio dozėmis ir išvengia neigiamo vandens poveikio.

Jonų mainai – gardelės struktūra suteikia galimybes klinoptilolitui veikti kaip Jonų mainų skatintojui ir kaip atrankiniam adsorbentui. Adsorbavimas ir jonų mainai priklauso nuo jų krūvio ir dydžio. Kuo labiau jonų dydis atitinka klinoptilolito įeinančios gardelės dydį, tuo lengviau bus šiuos jonus sulaikyti ir išlaikyti. Įėjimo porų skersmuo yra maždaug 4 angstremai, o tai atitinka vidutinius amoniako jonus NH4 +, H2O, Cs134 ir  Cs137.

Šie junginiai pademonstruoja didžiausią trauką, kuri leidžia prisijungti prie klinoptilolito, kuris veikia kaip atrankinis adsorbentas daugeliui teršalų grupių.

Ceolitas – klinoptilolitas absorbuoja:

 • Amoniaką.
 • Sunkiuosius metalus.
 • Radionuklidus.
 • Kvapus, dujas.
 • Vandenį

Ceolitas yra plačiai naudojamas ne tik baseinų ar tvenkinių filtravimui, bet ir žemės ūkyje, gyvulininkystės fermose, statybose, aplinkos apsaugoje, vandens ir dujų valyme ir daugelyje kitų pramonės šakų.

Ceolitą galite įsigyti čia: https://www.baseinuchemija.com/smelio-filtru-uzpildas-ceolitas-zeolitas

Daugiau informacijos apie produktus: Tel. 8 639 33 900 arba el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.