Amoniakas tvenkiniuose ir kt. akvakultūroje

Ceolitas yra naudojamas kaip filtravimo priemonė, naudojant natūralų ceolito mineralą. Jis surenka teršalus, apsaugo nuo dumblo formavimosi, surenka amoniaką iš žuvų ekskrecijos.

Ceolitas yra nudojamas kaip pakaitinė medžiaga kvarciniam smėliui mechaninei vandens priežiūrai, kartu su kitomis medžiagomis, tokiomis kaip koaguliantai, daugiasluoksnių filtrų užpildams siekiant sumažinti amoniako kiekį įvairiapusei vandens priežiūrai, naudojant užpildus – koaguliavimą.

Ceolitas

Ceolitas – amoniako problemos sprendimas

Akvakultūra turi du gyvybiškai svarbius parametrus: ištirpęs deguonis ir amoniakas. Lyginant su ištirpusiu deguonimi, amoniako koncentraciją yra kur kas sudėtingiau kontroliuoti. Žuvų šlapimas, išmatos ir susikaupusios nereikalingos maisto medžiagos, visa tai gamina amoniaką. Amoniakas lengvai tirpsta vandens tirpaluose ir virsta amoniako jonais (NH4+).

Amoniakas yra toksiškas vandens gyvybei ir sumažina deguonies gebėjimą pernešti hemoglobiną. Be to, amoniakas pažeidžia žiaunas, o tai neleidžia žuvims gauti deguonies.

CEOLITAS: 1 PRODUKTAS, 3 SKIRTINGI FILTRAVIMO BŪDAI

Ceolitai – tai hidratuoti aliuminio silikatai, turintys kristalinę formą, kuri suteikia galimybę absorbuoti dujas, kvapus, drėgmę, naftos cheminius produktus, žemo lygio radioaktyvius elementus, amoniaką ir daugybę kitų įvairių tirpalų. Ceolitų struktūra panaši į karkasą ir ji suteikia didesnį vidinį ir išorinį paviršių ant kurio gali vykti jonų apsikeitimai ir cheminės reakcijos.

Ceolito poros dengia 50% jo tūrio. Porėta ceolito struktūra padeda surinkti ir išlaikyti surinktas žalingas daleles, kurios gali būti iki 4 mikronų dydžio arba didesnės. Ceolitas (klinoptilolitas) paprastai turi neigiamą krūvį, todėl jis turi gebėjimą keistis jonais. Šie ceolito aspektai leidžia absorbuoti amoniako jonus (NH4+) ir katijonus, kurie ištirpsta vandenyje. Ceolitas išvalo vandenį atskirdamas tokius sunkiuosius metalus kaip Pb, Cu, Cd, Zn, Co, Cr, Mn ir Fe (beveik 97% kuomet kalbama apie Pb, Cu).

Ceolitas šalina amoniaką iš vandens, naudojant tris skirtingus filtravimo metodus:

Mechaninis vandens filtravimas

Žuvų išmatos ir nereikalingos maisto medžiagos yra filtruojamos mechaniniu būdu. Nepaisant plataus smėlio ir anglies naudojimo; tinkamo dydžio ir kiekio ceolitas yra kur kas efektyvesnis nei smėlis ir anglis. Smėlio filtrai gali filtruoti 20 – 40 mikronų dydžio daleles. Tuo tarpu ceolitas gali filtruoti net 4 mikronų daleles. Dar daugiau, filtrai su ceolitu per pusę sumažina sistemos praplovimo poreikį.

Mechaninis vandens filtravimas

Cheminis vandens filtravimas

Vykstant cheminiam filtravimui, amoniakas yra absorbuojamas panaudojant jonų mainų priemonę. Tokiam filtravimui reikalinga aukšta jonų mainų geba, kurią turi ceolitas – Klinoptilolitas. Po to, kai amoniako jonai yra absorbuojami ceolito pagalba, amoniakas daugiau nebegali ištirpti vandenyje.

Cheminis vandens filtravimas

Biologinis vandens filtravimas

Biologiniame filtravime yra naudojamas natūralus bakterijų augimas, kuris mineralizuoja azoto komponentus. Biologinis filtravimas apima aerobines (nitrifikavimo) ir anaerobines (denitrifikavimo) pakopas.

Nitrifikacija yra populiariausias filtravimo metodas, kuris amoniaką paverčia į nitritą, o tuomet nitritas, pasitelkus autotrofines bakterijas, paverčiamas nitratais. Didelis paviršius, kurį suteikia ceolitas, yra puikiai tinkama bakterijų kolonijoms. Ceolitas palaiko optimalaus lygio nitrifikaciją sistemose, kuriose yra naudojamas.

Biologinis vandens filtravimas

1. Ceolitas suteikia galimybę mėgautis skaidriu ir biologiškai švariu vandeniu.

2. Pagerina bendrą ekosistemų kokybę ir sanitariją.

3. Apsaugo nuo dumblių ir samanų formavimosi.

Galite naudoti ceolitą filtravimo sistemose, baseinuose ir akvariumų dugne, norėdami išfiltruoti išmatas ir nenaudingas maistines medžiagas mechaniškai; iš savo tvenkinio ar akvariumo sistemos pašalinti amoniaką ir suteikti geriausias sąlygas tvenkinio ar akvariumo aplinkai.

Žuvų išskiriamo amoniako kiekis yra tiesiogiai proporcingas žuvų aktyvumui, vandens temperatūrai ir maistinių medžiagų kiekiui. Ištirpusio amoniako koncentracija ir toksiškumas padidėja dėl temperatūros ir pH, o sumažėja dėl ištirpusio deguonies koncentracijos.

Amoniako pašalinimas yra tiesiogiai proporcingas naudojamo ceolito kiekiui. Amoniakas skatina dumblių augimą vandens aplinkoje. Dumbliai padengia ceolito paviršių, norėdami gauti daugiau amoniako ir neleidžia ceolitui absorbuoti amoniako. Todėl dumblių bioplėvelė ant ceolito paviršiaus turėtų būti pašalinama rankiniu būdu, norint užtikrinti maksimalų amoniako pašalinimo efektyvumą.

Ceolitų jonų mainų efektyvumas nėra įtakojamas temperatūros pokyčių. Ceolitas, kuomet jis yra pradedamas naudoti sistemoje, subalansuoja pH lygį ir pašalina vandens kietumą. Pasiekus pusiausvyrą, ceolitas pradeda absorbuoti amoniaką maksimaliu pajėgumu. ! Ceolitas šalindamas amoniaką, pašalina ir fosfatus. Šis poveikis atsiranda dėl ant ceolito susidariusios bioplėvelės, kuri padengia ceolito paviršių. Fosfatai, kurie yra reikalingi akvariumuose (pvz., akvariumuose, kuriuose gyvena moliuskai) turėtų būti atidžiai stebimi,jei juose yra naudojamas ceolitas.

  • Ceolitas gali būti naudojamas ne tik filtruose, bet ir eko baseinų, eko tvenkinių ir akvariumų dugne.
  • Ceolitas yra 100% natūrali medžiaga. Jis yra netoksiškas ir saugus.
  • Ceolitas yra tvirta medžiaga, kuri netrupa ir neištirpsta.

Kuomet ceolitas prisikaupia amoniako, jis gali būti atnaujinamas, nuplaunant jį su druskos prisotintu vandens tirpalu (15 g/l).

Įvairių frakcijų ceolitą galite įsigyti čia: https://www.baseinuchemija.com/smelio-filtru-uzpildas-ceolitas-zeolitas

Daugiau informacijos apie ceolitą: Tel. 8 639 33 900 arba el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.