Kodėl smėlį turėtume keisti į natūralų mineralą CEOLITĄ?
Natūralus filtro užpildas ceolitas (zeolitas) „Zeolite Eco“– tai aukštos kokybės ir geriausio efektyvumo smėlinių filtrų užpildas (filtravimo medžiaga). Aptarkime ceolito privalumus prieš kvarcinį smėlį.
- Ceolitas absorbuoja toksines medžiagas, tokias kaip sunkieji metalai ir amoniakas.
- Ceolitas absorbuoja žalingus junginius, kurie formuojasi vandenyje.
- Ceolitas filtruoja iki 4 mikronų dydžio daleles.
- Ceolitas neleidžia formuotis baseino vandenyje chloraminams.
- Ceolitas suteikia plačią veikimo erdvę nitrifikatoriams.
- Ceolitas pagerina bendrą ekosistemų kokybę ir sanitariją.
- Ceolitas sumažina akių ir odos sudirgimų riziką.
- Ceolitas apsaugo nuo dumblių ir samanų formavimosi.
- Ceolitas pašalina dujas ir blogus kvapus.
- Vanduo tampa skaidrus ir biologiškai švarus.
Ceolitas suteikia galimybes fiziniam kietųjų dalelių vandenyje filtravimui. Kvarcinio smėlio filtrai gali filtruoti daleles, kurios yra 20 – 40 mikronų dydžio ar didesnės, tuo tarpu ceolitas gali filtruoti 4 mikronų dydžio ir didesnes daleles. Be to, ceolitas leidžia sumažinti būtinų sistemos perplovimų skaičių.
Ceolitas yra natūralus mineralas, pasižymintis išskirtinėmis fizinėmis savybėmis, kurios susidarė dėl šio mineralo ypatingos kristalinės struktūros. Per milijonus metų vulkaninių pelenų sluoksniai buvo veikiami aukštos temperatūros ir slėgio ir tai sudarė sąlygas fiziniams ir cheminiams pokyčiams, kurie sukūrė įvairias ceolito grupes.
Švarus, skaidrus ir higieniškas vanduo
- Kvarcinis smėlis yra inertinė medžiaga ir jis chemiškai yra visiškai pasyvus. Ceolitas dėl savo aukštos jonų mainų gebos, pašalina iš vandens amoniaką, kuris atsiranda iš ištirpusio prakaito bei šlapimo (maždaug 100%) bei metalo jonus.
- Ceolitas yra kur kas naudingesnis nei kvarcinis smėlis dėl savo į karkasą panašios struktūros ir aukšto porėtumo.
- Ceolitas stipriai sumažina sistemos praplovimų skaičių ir išlaidas cheminėms medžiagoms.
Ceolito ir kvarcinio smėlio palyginimas
SAVYBĖS | CEOLITAS | KVARCINIS SMĖLIS |
Filtravimas: | > 4 mikronai. | > 35 mikronai. |
Porėtumas: | +++++ | ++ |
Paviršiaus plotas: | +++++ | +++ |
Amoniako absorbavimas: | Taip. | Ne. |
Sunkiųjų metalų absorbavimas: | Taip. | Ne. |
Blogų kvapų pašalinimas: | Taip. | Ne. |
Tūrio tankis*: | ~ 0,8 kg/l. | ~ 1,2 kg/l. |
* Ceolitas yra ingredientas, kuris yra 15 % lengvesnis nei smėlis. Jūs galite užpildyti filtrą su ≈ 85 kg ceolito, vietoje 100 kg smėlio.
Chloro naudojimas baseinuose ir chloraminų formavimasis
Blogi kvapai, odos sudirginimai, akių uždegimai ir paraudusios akys yra dažnai sutinkamos situacijos, su kuriomis susiduriama baseinuose ir kurios nėra sprendžiamos taip gerai, kaip turėtų būti sprendžiamos. Šių problemų priežastis yra chloraminas, kuris susiformuoja tuomet, kai susijungia laisvasis chloras su amoniaku, kurio šaltinis baseinuose yra prakaitas, kūno išskiriami riebalai ir šlapimas. Norint atkreipti dėmesį į šią problemą ir ją išspręsti, būtina padidinti vandenyje esančio laisvojo chloro kiekį ir sumažinti vandenyje esančio laisvojo amoniako kiekį. Ceolitas absorbuoja beveik 95 % amoniakо, kuris patenka į vandenį per prakaitą, kūno riebalus ir šlapimą. Ceolitas neleidžia vandenyje esančiam laisvajam chlorui susijungti su amoniaku ir neleidžia chlorui tapti neefektyviam kovoje prieš mikrobus.
Ceolitas, padidindamas chloro naudojimo efektyvumą, sumažina naudojamo chloro kiekį. Tai savo ruožtu sumažina išlaidas chlorui.
Problemos, kurias išsprendžia ceolito naudojimas
- Randama dumblių ir samanų – drumstas rudos/žalios spalvos vanduo.
- Randama Fe arba Co jonų – skaidrus rudos/žalios spalvos vanduo.
- Randama Co jonų – nudažo plaukus ir nagus žalia spalva.
- Randama Mg jonų – vanduo tampa juodos/tamsios spalvos.
- Randama Fe ar Co jonų – dėmės ant baseino dugno ir sienelių.
- Didelis vandens kietumas – pilkas/drumstas vanduo.
- Aukšta ištirpusių kietųjų dalelių norma – pilkas/drumstas vanduo.
- Dideli chloramino kiekiai – chloro kvapas ir akių dirginimas.
Ceolitas – klinoptilolitas
Ceolitai – hidratuoti aliuminio silikatai, turintys kristalines struktūras ir galintys absorbuoti daugelį skirtingų tipų dujas, kvapus, drėgmę, naftos cheminius produktus, amoniaką, sunkiuosius metalus, žemo lygio radioaktyvius elementus ir daugybę kitų įvairių tirpalų.
Ypač porėta ceolito struktūra suteikia didelį paviršių ant kurio gali vykti cheminės reakcijos ir katijonų sąveikos mainai. Tuštumos ir kanalai, esantys ceolite, sudaro iki 50% jo tūrio, o tai leidžia ceolitui surinkti iki 4 mikronų dydžio sveikatai žalingas daleles. Ceolito (klinoptilolito) struktūra susideda iš trimatės gardelės, kuri yra sudaryta iš Silikato tetrahedrito (SiO4)4 – kiekvienas sujungtas tarpusavyje deguonies atomais; silicio atomai yra pakeičiami aliuminiu (AlO4)5, sukuriant charakteringą erdvinę struktūrą su ryškiu ertmių paplitimu, kurios yra sujungtos kanalais, ir kuriuose yra sukaupiami metalų katijonai arba vandens molekulės. Bendras ertmių tūris yra nuo 24 iki 32%.
Pagrindinis Ceolito (klinoptilolito) principas yra Jonų mainai. Ceolitas turi natūralų neigiamą krūvį, kuris jam suteikia aukštą katijonų mainų gebą (CEC). Jis absorbuoja amoniako jonus (NH4+) ir kitus katijonus ištirpusius vandenyse. Jis pašalina sunkius metalų katijonus (Pb, Cu, Cd, Zn, Co, Cr, Mn ir Fe; Pb, Cu beveik 97%), organinius teršalus ir nepageidautinus vandens kvapus.
Ceolitai yra tokie patys efektyvūs kaip ir kitos jonų mainų dervos, tačiau kur kas pigesni nei kitos priemonės. Savo aukštos katijonų mainų gebos, ekologiškos struktūros ir žemos kainos dėka, ceolitai (klinoptilolitai) yra plačiai naudojami baseinuose, tvenkiniuose, akvariumuose ir žuvininkystės ūkiuose.
Ceolito (klinoptilolito) savybės
Ceolitas (klinoptilolitas) gali sulaikyti kietas, skystas ir dujų pavidalo medžiagas savo dideliame vidiniame absorbuojančiame paviršiuje. Kanalų matmenys yra pakankamai dideli, kad leistų molekulei, kuri yra keleto dešimtųjų dalių dydžio pagal nanometrinę skalę, prasiskverbti, tuo tarpu šie kanalai yra per maži, kad sulaikytų dideles sudėtines molekules, tokias kaip amino rūgštys, vitaminai ir kitos biologinės makromolekulės. Klinoptilolito gardelė veikia kaip atrankinis absorbuojantis rėtis, per kurį kai kurios molekulės praeina, o kitos – ne.
Didžiulės ceolitų galimybės atsiranda dėl specifinių fizikinių – cheminių savybių:
- Aukštas jonų mainų atrankumas.
- Reversinė hidratacija ir dehidratacija.
- Aukšta dujų sorbcijos geba.
- Aukštas termostabilumas.
- Atsparumas agresyviai aplinkai.
Ceolito panaudojimas
Pirmą kartą ceolitai buvo panaudoti praėjusio amžiaus 50-aisiais metais, kuomet buvo ištirtos šio natūralaus mineralo savybės. Kompanijai „ZEOCEM“, a.s. Bystré priklauso klinoptilolito mineralo, kuris yra priskiriamas didelei ceolitų grupei, karjero kasybos teisės. Karjeras yra išsidėstęs Nizny Hrabovec rytinėje Slovakijoje. Šios vietovės turtingumas ir grynumas prisidėjo prie to, jog ši kasykla yra pripažįstama kaip vieną geriausių pasaulyje. Karjere naudojamas išgavimo metodas atitinka šiuolaikinius reikalavimus ir užtikrina labiausiai įmanomą draugišką požiūrį į gamtą.
Ceolitas (klinoptilolitas) pakeitė įprastinį smėlį kaip baseinų filtravimo sudedamąją medžiagą Europoje, Amerikoje ir Australijoje. Jis kiekvieną dieną yra naudojamas vis dažniau ir plačiau visame pasaulyje.
Įvairių frakcijų ceolitą galite įsigyti čia: https://www.baseinuchemija.com/smelio-filtru-uzpildas-ceolitas-zeolitas
Daugiau informacijos apie produktus: Tel. 8 639 33 900 arba el.p.